S manželem…

S manželem jsme si pořídili v loňském roce starší chalupu. Měli jsme v plánu ji pěkně zútulnit a začít tam často jezdit. Nicméně nějakou dobu jsme se tam bohužel nedostali. Začali jsme tam pravidelně jezdit až v podzimních měsících. A bohužel jsme zjistili, že zde je úplně plesnivý sklep. Byl to pro nás šok, ale šok to byl ještě větší, když jsme zjistili, že plíseň je i na celé severní stěně chalupy. Když jsme si o tom něco malinko zjišťovali. Zjistili jsme, že to bývá problém nejen u starších domů, ale i u nových zateplených domů. Konkrétně to, že tam, kde nesvítí často slunce a nefouká vítr bývá omítka permanentně vlhká a tedy zde dochází k tvorbě plísní. Paradoxně se velmi často plíseň vytvoří venku. Což byla u nás prvně ona severní stěna a následně se plíseň přestěhuje dovnitř. Spóry plísní bohužel nejsou pouhým okem viditelné, takže nějakou dobu trvá, než si člověk všimne, že už má plíseň i v domě. Nicméně tyto všechny spóry člověk vdechuje. Což může vést k závažným zdravotním problémům. Rozhodli jsme se tedy tento problém hned řešit a obrátit se na odborníky.

 

Ani jeden…

Ani jeden z nás však s ničím podobným neměl zkušenost. Tedy jsme začali hledat na internetu. Chtěli jsme se obrátit na někoho, kdo má nějaké dobré recenze a po nějaké době hledání na internetu jsme se rozhodli vytočit číslo na divizi horolezců Čištění fasád Brno. Trochu jsme se s manželem obávali, jestli k nám vůbec přijedou, protože přecejen bydlíme na vesnici a nejsme kdovíjak velká zakázka. Jen malá chaloupka, ale paní na centrále nás uklidnila, že to v žádném případně není problém a dohodli jsme se na termínu hned na příští týden! Už na první pohled po příchodu pracovníků bylo vidět, že to jsou profesionálové disponující špičkovým vybavením. Také profesionálové v tom slova smyslu, že nám vše, co dělají, ochotně vysvětlili a popsali. Vysvětlili nám, že používají speciální techniku, která odstraní z fasády plísně a především zabrání tomu, aby se zde znovu vytvořili. Konkrétně se jedná o nátěr LSG. Nicméně napřed mechanicky a chemicky vyčistili fasádu a tam, kde se vyskytovaly plísně, použili silikátovou barvu tj. speciální fasádní barvu – minerální nátěr, kde je patřičné zastoupení vápenatých prvků.

 

Barva…

Barva pod plísněmi naštěstí byla v pořádku. Takže nový nátěr chalupy nebyl třeba. Uf. A následně použili chemický nástřik a jako poslední nanesli onen protiplísňový nátěr LSG. Jehož antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu a že i opravdu krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Takže žádné plísně zde nemají šanci přežít. Navíc je zde garance 6 let. Takže minimálně dalších deset let nebudeme muset problém s plísní řešit. A navíc budeme i klidnější, protože už se snad plíseň nedostane ani dovnitř. Jak se totiž plíseň jednou objeví, je velmi těžké se jí zbavit, tedy moc děkuji odborníkům za profesionalitu a pomoc při boji s plísněmi a za krásně čistou fasádu domu. Jsme opravdu moc spokojení s odvedenou prací a pokud budeme do budoucna řešit ještě nějaký problém s úklidem, například mytí oken, čištění podlah nebo čištění koberců, určitě se na firmu znovu obrátíme. A SERVIS LIPKA, s. r. o.