Pracuji…

Pracuji v parfumérii a fasáda naší prodejny byla už velmi flekatá a nedaleko vstupních dveří se udělala i plíseň. A vypadalo to škaredě a něco takového určitě odrazovalo mnoho potencionálních zákazníků. Tak jsem přesvědčila vedoucí, že máme na fasádě problém s plísní a  je opravdu potřeba ji vyčistit. Ale vlastně jsem ji moc přesvědčovat nemusela, protože uznala sama, že už to vypadá špatně. Tak mi řekla, ať na to nějakou firmu najdu. Jenže já neměla se žádnou firmou ohledně čištění fasád žádné zkušenosti. Takže byla potřeba si sednout k internetu a něco o tom pohledat. A našla jsem řešení. A tím je zavolat do úklidové firmy. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

Již velmi…

Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy.

 

U buněk…

U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. A firma nabízí celou řadu úklidových služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti. A SERVIS LIPKA, s. r. o.