Už několik let máme skvělou restauraci. Tady na regionu jsme poměrně vyhlášení. Taky jsme restauraci podědili po našich rodičích, kteří byli vynikající kuchaři a tvrdě dřeli. Vlastně každý od nás z rodiny vždy uměl výborně vařit. Naši rodiče se ale tím rozhodli živit. Jejich troufalosti tehdy přálo a začalo se jim dařit. Velmi brzy byla jejich restaurace skoro jediná dobrá v našem regionu. Začali si toho považovat a jídla ještě vylepšovat. My jako malí jsme na to vždy zírali. Ale jedno nám bylo jasné. Jednou tohle chceme převzít a udělat z toho ještě lepší místo, tedy pokud to ještě jde. Zprvu v nás ostatní neměli moc důvěru. Rok nám trvalo, než jsme si ji u pravidelných zákazníků získali. To byli ti, kteří ještě sem chodili, když to patřilo rodičům. Skoro se nám sem chodili vysmívat. vznik plísně na zateplené fasádě

co dělat s plísněmi v domějak vyčistit stěnu

Ale brzy jsme jim ukázali, že…

Ale brzy jsme jim ukázali, že vlastníme veškerá rodinná tajemství. Proto není třeba se bát, že by jídlo kleslo na kvalitě. Ovšem abyste si udrželi prestiž, není třeba udržovat jen vynikající jídlo, ale i prostředí. Tedy čisté a krásné. Před nedávnem jsme nakoupili nové stoly a židle a rozhodli jsme se s bratrem nahodit i novou fasádu. Řekli jsme si, že na to někoho objednáme. Po pár chvílích jsme našli společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., a to bylo to pravé! Společnost je jiná v tom, že fasády čistí speciální technikou, za pomocí pěny, která se na fasádě dlouho udrží. Ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Z fasády nám navíc také odstranili vodní kámen a veškeré ulpěné nečistoty, které na ní byly. Kterých jsme si my samozřejmě ani vůbec nevšimli. Nyní se ale dostávám k tomu, jak probíhají samotné etapy čištění. Ano, opravdu se dělá na etapy.

nečistoty ulpívající na fasádě

V první etapě pracovníci provedli…

V první etapě pracovníci provedli mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Nemám ponětí, co to je za chemii, ale prý je to ta nejlepší, co můžete na fasádu dát. Po této fázi už nebylo potřeba dávat novou fasádní výmalbu, ovšem i tu nabízí, kdybyste to jako že chtěli. Ve druhé etapě pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu 24 hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tím je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let.

co dělat se vznikajícími plísněmi

Společnost ovšem rovněž nabízí…

Společnost ovšem rovněž nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. To nám přijde opravdu skvělé. Pracovníci také vysvětlili, že nátěr LSG funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Nátěr by měl tak vydržet několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. Takže jsme si ho samozřejmě také nechali aplikovat. No celkově s naší fasádou strávila společnost hodně času, ale myslím, že to stojí za to. Fasádu spravili fakt moc hezky. Vysvětlili nám také vznik plísně na zateplené fasáděTak snad to teď už nebude třeba na hodně dlouho. Společnosti děkujeme i za užitečné informace a určitě ji doporučujeme.