jak odstranit graffitiS dětmi jsme zajeli na návštěvu k mým rodičům. Probíhalo to jako obvykle, já jsem si uvnitř povídal s tátou, máma nám chystala něco dobrého na zub a děti pobíhaly někde na zahradě kolem domu. Tentokrát za námi domů přišly ale mnohem dříve než obvykle. S vykulenýma očima se babičky a dědy vyptávaly, co to mají namalované na domě, a proč to tam mají. Rodiče nechápali, o čem děti mluví, nakonec jsme se šli s nimi všichni podívat. Přišli jsme na to, že zadní strana domu je celá posprejovaná.čím odstranit graffiti

Na stěně bylo několik červených nápisů. Na první pohled bylo jisté, že tohle si rodiče určitě nenechali udělat dobrovolně. Z jejich výrazu jsem poznal, že to taky vidí poprvé. Navíc jsme usoudili, že nápisy na domě mohou být klidně i měsíc staré. Rodiče přiznali, že tudy moc často v poslední době nechodí, takže jsme mohli jen velice těžko odhadnout, kdy k posprejování došlo.

Děti byly…

rady jak odstranit graffitiDěti byly nadšené! Přišlo drama, museli jsme to nějak vyřešit. Ptaly se nás, co uděláme, aby sprejeři znovu na dům nesprejovali. To mě zaskočilo, možnost, že se to bude opakovat, mě vůbec nenapadla. Ale děti měly pravdu, mohlo k tomu klidně dojít. Proto jsem se dal do hledání firmy, která by byla schopná nějaké preventivní opatření zajistit. Našel jsem Graffiti, odstraňování Praha – firmu, která odstraňuje graffiti a současně se zabývá i tím, jak ochránit stěnu před dalším sprejováním. Používá k tomu antigraffitový nátěr.

Firmu jsme objednali a nátěr ji nechali aplikovat. Sprejeři se od té chvíle u mých rodičů sice neukázali, ale rodiče mi sami řekli, že se cítí takhle mnohem bezpečnější. Ví, že kdyby k něčemu došlo, nenechá je A SERVIS LIPKA, s.r.o. na holičkách. Myslím, že za to, že jsou mí rodiče v klidu a nestresují se, ty peníze za antigraffitový nátěr opravdu stály.