U nás doma se před časem objevil problém s plísní. Bydlíme v cihlovém domě. Nedávno vedle něj postavili další budovu, a tak se stalo, že je jedna z vnějších stěn kompletně zakrytá před sluncem. Od té doby se začal v kuchyni objevovat lehký zápach zatuchlosti a rapidně se zvýšila vlhkost v bytě, kterou postupně doprovodily i shluky plísní na stěně. Začali jsme tedy řešit jak odstranit plíseň.

Vliv plísně   Jak na plíseň

První řešení, zateplení

Vzhledem k tomu, že ostatní nájemníci měli obdobné problémy a někteří z nich si stěžovali, začal majitel domu rychle jednat a brzy se začalo se zateplením stěny. Po dokončení zateplovacích prací bylo ihned poznat zlepšení. Ale plísní jsme se i přesto nemohli zbavit. Neokupovaly už sice kuchyň v tak velké míře jako předtím, ale stále byly na svém místě.

Tvorba plísně v bytě   Řešení plísně v domě

Profesionální pomoc pomůže

Byla jsem zvědavá, jak problém řeší ostatní sousedé a poptala jsem se paní, která bydlí námi, jestli má v bytě také stále ještě plísně a jestli ví  jak odstranit plíseň. Překvapila mě, když řekla, že už ne. Svěřila se mi, že jí s tím pomohl syn, který k ní poslal pracovníky jedné firmy, kteří se s plísněmi dokázali během pár dní vypořádat. Sousedka měla doma ještě jejich vizitku, a tak jsem od ní odcházela s kontaktem na A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Plíseň pod omítkou   Odstranění plísně

Je nutné odstranit spory

Pracovníci firmy nám řekli, že se náš byt stal vhodným domovem pro plísně a situace se po zateplení nezměnila, protože jsme neodstranili plísně a jejich spory, proto se dále množily. Technici se pustili do důkladného mechanického odstraňování plísní a pečlivé dezinfekce všech stěn a horizontálních ploch. Kromě toho tyto plochy vysáli i průmyslovým vysavačem, aby byla likvidace spor zaručená.

Vliv plísně na zdraví

Stěnu v kuchyni také ošetřili speciálním protiplísňovým LSG nátěrem, aby ji chránil před vlhkostí a jejím pronikání do zdi. Plísní jsme se skutečně zbavili a dali jsme tip na skvělou firmu i dalším sousedům.

Prostředky proti plísní   Nátěr LSG