Jak odstranit plíseňMáte nebo měli jste někdy v bytě na stěnách plíseň? A přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně je, a jak to, že se takhle objevuje? Uvědomili jste si někdy, že ty černé skvrnky jsou vlastně jen povrchové projevy plísní? Zbylé plísně se důkladně prorůstají hluboko do stěny – tam, kde je teplo a vlhkost. Plíseň vzniká jako následek kondenzující vody.

Nátěr LSG
Nad těmito fakty Čím odstranit plíseň přemýšlel asi málokdo z nás, ale pravdou je, že kdybychom je znali, tak bychom si pravděpodobně vedli při souboji s plísní mnohem lépe. Je neskutečné, kolik nesmyslných věcí děláme, abychom se plísní zbavili. Třeba to, že se vůbec nenamáháme zjistit příčinu plísní a rovnou se je snažíme zlikvidovat nástřikem určitých protiplísňových prostředků. Jak by mohly tyto prostředky zabrat, když se výhodné podmínky pro růst plísní nezměnily?

 

Protiplísňové prostředky vám většinou pomohou… Čím odstranit plíseň

čím odstranit plíseň
Protiplísňové prostředky vám většinou pomohou odstranit plísně z napadaného povrchu, ale jen za cenu toho, že se na čas schovají hlouběji do zdi, odkud se po čase propracují opět na povrch. Přesně tohle se dělo asi před rokem u nás. Plísně jsme nastříkali a mysleli si, že máme vyhráno. Tohle přesvědčení nás po pár týdnech přešlo, když se plísně zase ukázaly, takže znovu vyvstala o.

plíseň v bytě
Nevěděli jsme si rady, co dělat, manžela naštěstí napadlo zkusit vyhledat pomoc odborníků. Poptali jsme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. a její technici už se o všechno postarali. Poradili nám, abychom vlhkost v místnosti snížili pečlivým a pravidelným větráním. Oni sami pak plísně ze stěny sedřeli kartáčem a vše důkladně vydezinfikovali.
Proto, aby se do stěn už dále nevsakovala vlhkost, ji natřeli LSG protiplísňovým nátěrem – velice efektivním produktem, který skvěle působí, a jím ošetřená stěna nevlhne. A takto jsme se definitivně zbavili plísní.