Bydlím s kamarádkou a už dlouho jsme uvažovaly, že si pořídíme shaker a budeme si dělat hodně koktejlů, abychom něco zhubly. A tak jsme si ho koupily a začaly s naším plánem. A bylo to super, mělo to svoje výsledky a moc mi to chutnalo. Ale jednou jsme dózu blbě zavřely a omylem do ní žduchly a omylem ho vylili na zem. A byl zrovna z lesních plodů, takže byl na koberci hodně vidět. A protože bydlíme v podnájmu, tak bylo potřeba to vyčistit, abychom neměly problémy s majitelem. Jenže ať jsme dělaly, co jsme dělaly, tak nám to nešlo. Čištění koberců.

Hloubkové čištění koberců   Koberec jako nový

Profesionální pomoc

Tak jsme přešly na plán b, a sice že si najmeme nějakou úklidovou firmu. Ale žádná jsme neměly s žádnou zkušenosti. Tak jsme si s kamarádkou sedly k počítači a projížděly na internetu všechny možné firmy, které čištění koberců nabízejí. Četly jsme o všech možných druzích čištění koberců, od suchého práškového čištění a extrakční metody až po strojové kotoučové čištění. A nakonec jsme vybraly strojové čištění od úklidové firmy A Servis Lipka, s.r.o., čištění koberců Ostrava.

Čištění strojovou metodou   Jak na čištění koberců

Strojová metoda

Strojové čištění koberců je totiž prý jednou z nejlepších způsobů čištění koberce, lidi na internetu to opravdu vychvalovali a psali, že je to prý i šetrné, takže jsme se na ně obrátily. Strojová metoda je sice finančně náročnější než ta extrakční, ale zase na tu extrakční hodně lidí nadávalo, tak jsme si řekli, že zvolíme dražší, ale spolehlivější variantu. A jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co slibovalo. Jejich čištění dostalo z koberce úplně veškerou špínu a krásně je prozářilo. Vážně vypadalo skoro jako nové. Na koberci byste nenašli jeden jediný malinký fialový flek. A protože použili speciální kosmetiku, díky které se špína už tolik neusazuje, tak když nám zase něco skončí na koberci, není to taková tragédie. Ale samozřejmě to nikdy není tak dokonalé jako od nich.

Odolné skvrny na koberci   Jak mí opět čistý koberec

Tuto firmu opravdu můžu doporučit. Odvádí opravdu dobrou práci a my jim nemáme co vytknout. Jejich zaměstnanci byli velmi milí a ochotní a profesionální a na ostatní věci v bytě byli opatrní. Neměli žádné zpoždění, prostě vše proběhlo perfektně, takže si nemáme vůbec na co stěžovat a můžeme všem tuto firmu jedině doporučit, protože se jedná o skutečné profesionály, kteří vám vyjdou ve všem vstříc a jednají s vámi slušně a narovinu. Takže vám pak ani není líto investovat těch peněz a ve výsledku to není ani taková pálka, protože koberce vydrží čistě opravdu dlouho.  Nabízí i řadu dalších služeb jako mytí oken, podlah a odstraňování graffiti, zkrátka nabízí toho opravdu hodně, takže pokud něco potřebujete, skutečně vám můžeme tuto firmu jedině doporučit.

Koberec bez prachu   Jak se zbavit nečistoty na koberci

Odstranění skvrn z gauče