vliv plísně na zdravíMinulé léto jsem pomáhal tchýni a tchánovi s výměnou oken. Chtěli mít místo dřevěných moderní PVC okna. Kupodivu jsme to zvládli rychle a vypadalo to dobře, museli jsme jen doufat, že budou opravdu funkční a nezačne to někde profukovat. Ale nezačalo. Těsnila výborně. Teplotní rozdíl v bytě začal tchán s tchýní brzo pociťovat. Kromě toho ale začali pociťovat i něco jiného… A pak to i uviděli. Plísně! Kolem nových oken v kuchyni! Také si začali uvědomovat jaký je vliv plísně na zdraví.jak odstranit plísně
Když jsme u nich byli na návštěvě, už to vypadalo skoro jako nějaká černá souvislá vrstva. A tchán nevěděl, co s tím. Je zvyklý všechno řešit svépomocí, ale na tohle nestačil. Proto jsem mu domluvil návštěvu firmy likvidující plísně – A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

 

Zjistili, že plísně v domě tchána a tchýně způsobuje… vliv plísně na zdraví

plíseň v bytě
Zjistili, že plísně v domě tchána a tchýně způsobuje několik faktorů, předně to, že se začaly vytvářet na severní straně, co s plísníkterá je na plísně vždy náchylnější, to ovšem není možné nijak ovlivnit. Dále byly na vině dokonale těsnící okna, která zamezovala přirozenému provětrávání bytu, ve kterém se teď drželo vysoké procento vlhkosti. Vlhkost v kuchyni vždy byla, především kvůli vaření, ale teď už neodcházela ven. Jenomže s okny se také nedalo nic dělat, vyměňovat je za stará by byla hloupost.
Co se ale ovlivnit dalo, to bylo lepší větrání v místnosti. Na radu techniků začali manželčini rodiče dvakrát denně větrat s okny dokořán na pět až deset minut, což procento vlhkosti významně ovlivnilo. V tuto chvíli už bylo možné, aby technici firmy mechanicky očistili stěnu od plísní a ošetřili ji dezinfekcí a také zlikvidovali plísňové spory.
Aby se předešlo dalším komplikacím, byl na stěnu v kuchyni nanesen LSG nátěr bránící v pohlcování vlhkosti. Takto se předejde opětovnému vzniku plísní.