Spousta lidí se mylně domnívá, že když si pořídí podlahy, není s nimi ve srovnání s koberci žádná práce. Ale není tomu tak. I o podlahy je třeba řádně pečovat, i když to zahrnuje o něco méně práce než udržování koberců. Je potřeba dodržovat určité zásady. A jednou z nich je nečistit je levnými přípravky, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání. Takže pokud je budete drhnout obyčejným kartáčem, tak vám to nepřinese takové výsledky, jaké byste asi chtěli. Je na to potřeba skutečně odborné a kvalitní technologie a zkušenosti pracovníků, abyste dosáhli opravdu krásně čisté podlahy a nijak ji nepoškodili. K častým poškozením podlah takto dochází spíše v domácnostech než ve velkých podnicích, protože ty se většinou rovnou obracejí na úklidové firmy.

Na naši firmu…

Na naši firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. se posledně obrátila majitelka posilovny. Chtěla mít dobře udržovaný prostor po všech stránkách, ale s podlahami měla problém. Denně po nich chodilo velké množství lidí a jejich zaměstnankyně už na to nestačily. A není se čemu divit, protože ony právě nedisponují těmi prostředky, které jsou na to třeba. V naší firmě Praha mytí podlah k hloubkovému čištění podlah používáme zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků.

Pro jiné čištění…

Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. A to samé platí i o způsobu čištění, je potřeba na to speciálních kartáčů, které v obchodě opravdu neseženete. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme.

Tímto způsobem…

Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Takže nejenom že zajistí dlouhodobější krásný vzhled vašich podlah, ale napomáhá i vašemu bezpečí. Všechny tyto faktory majitelka velice ocenila, protože alespoň jejich klientům už tolik neklouzala podlaha, pokud neměli kvalitní obuv na cvičení. Majitelka posilovny byla velmi spokojená a přidala se k řadě spokojených zákazníků. A nás nic netěší více než dobře odvedená práce a spokojený zákazník.