Máte v domě problémy s plísní a pořád nevíte, jak se jí účinně a natrvalo zbavit? Tak to jste na tom asi jako já, dokud jsem nenarazil na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Nám se plíseň udělala v našem hodinářství a bylo potřeba se o to postarat, protože to samozřejmě odrazovalo zákazníky. Nehledě na to, že to ohrožovalo zdraví mě, mojí ženy i naší brigádnice, kteří jsme zde pracovali. A zkoušeli jsme všechno možné.

A protože…

A protože žádné řešení nebylo spolehlivě trvalým řešením, začal jsem se o tuto problematiku zajímat ze širšího hlediska. Je jasné, že nejlepší je plísním předcházet. Například pokud si hodně potrpíte na květiny a máte jich plný dům, nebo často sušíte prádlo ve vašem domě, tak je potřeba si pořídit kvalitní odvlhčovač vzduchu. Jinak si zaděláváte na problémy s plísní. Jistě, pokud sušíte prádlo převážně v sušárně a doma už jen jednou za měsíc, není to žádná katastrofa. Ale pokud máte tendenci prát každý druhý den a vše sušíte doma, je určitě potřeba, abyste si odvlhčovač pořídili. K dalším typickým zdrojům ve zvyšování relativní vlhkosti vzduchu v domácnosti je například vaření a sprchování.

Prvním příznakem…

Prvním příznakem nežádoucí nadměrné relativní vlhkosti vzduchu je rosení oken. Pokud přijde signál ve formě tvorby kapiček vody na oknech – vodní páry se totiž na chladném povrchu okna mění v kondenzát, byste pak už neměli na nic čekat.  Jenže jak jistě sami pochopíte, tyto informace jsou spíše pro lidi, kterým se plíseň vytvořila na jiném místě. Ale říkal jsem si, že je dobré tyto informace zmínit pro ty, které trápí plíseň třeba v ložnici a jiných obyvatelných místnostech.

Nakonec…

Nakonec se mi na internetu povedlo najít firmu s dobrými referencemi, která si s plísní nakonec dokázala poradit. A tou je A SERVIS LIPKA, s.r.o. Skvělé na nich je, že nejenom že nabízí opravdu kvalitní služby. Ale také na jejich stránkách najdete i mnoho dalších informací o tom, jak tyto problémy vznikají, a sice ještě rozsáhleji, než jak se dozvíte z běžných internetových stránek. Například na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Ale aby měl člověk stoprocentní jistotu, že se mu tam plíseň nevytvoří, nestačí jen už běžná opatření, která jsem zmiňoval ze začátku.

Stoprocentní jistotou…

Stoprocentní jistotou je jejich  nátěr LSG. Jedná se o nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. A firma A SERVIS LIPKA zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Díky tomu máme od plísní definitivní pokoj. Takže je důležité vědět Jak zlikvidovat plíseň.