S manželem jsme před nějakou dobu zdědili dům, ve kterém už bydlíme asi 20 let. Abyste rozuměli. My bydlíme v jednom bytě, jeden byt pronajímáme a v posledním bydlela moje babička, které celý dům patřil. Ta ale bohužel před nějakou dobou zemřela. Asi 3 roky jsme byt nechali jenom tak ležet ladem. Což se ukázalo jako osudová chyba, protože všechno v něm zašlo špínou a co nebylo rozbité se rozbilo.

Ale protože jsme oba hodně zaneprázdnění, neměli jsme ani chuť ani čas se pustit do generální rekonstrukce bytu, tak, aby odpovídal požadavkům moderního bydlení. Všechno se změnilo až, když jsem přišla o práci. Rozhodla jsem se, že s tím něco udělám a volný čas věnuju hlídání řemeslníků a vyklízení bytu. Protože teď se nám bude hodit každá koruna a je opravdu hloupost, že v bytě už nějakou dobu nikdo nebydlí a my tím přicházíme o mnoho peněz na nájmu.

Protože…

Protože nemáme peněz nazbyt, hodně věcí jsme si dělali svépomocí nebo jsme najímali různé brigádníky. Ti sice odvedli kus práce, ale vždycky za sebou zanechali hrozný nepořádek. Zejména okna znečistili tak, že jsme mysleli, že už je ani neumyjeme. Ale dostali jsme dobrý tip na firmu A SERVIS LIPKA s.r.o. Mytí oken, kteří se zabývají mytím oken a výloh a to i silně znečištěných. Telefonicky jsem se s nimi domluvila a zaměstnanci A SERVISU přijeli a pustili se do práce.

Jsou to proškolení profesionálové, kteří zvládají mytí oken téměř v jakýchkoliv podmínkách, specializují se na práci ve výškách a při mytí oken využívají metodu takzvaného suchého leštění, kdy pro leštění nepoužívají žádná chemická leštidla, ale pouze stoprocentní bavlněnou plenu. Řekli mi, že ani takto silně znečištěná okna od řemeslníků pro nejsou problém. A když jsem viděla výsledek, musím říct, že rozhodně nelhali.

Při…

Při mytí postupovali tak, že nejdříve umyjí veškeré nečistoty z rámů, odstranili špínu a prach ze spár a neskleněných částí a poté se vrhnou na skleněné tabule. Ty důkladně omyjí čistým rozmývákem se saponátem a odstranili všechny zbytky po řemeslníkách a nečistoty kvalitní gumovou stěrkou. Pak nechali skleněnou plochu uschnout. Až sklo uschlo přišlo na řadu leštění. Na to použili obyčejnou bavlněnou plenu.

Byla jsem překvapená, že nepoužívají žádná leštidla, ale bylo mi vysvětleno, že leštidla nezaručí dlouhotrvající lesk a okna je poté potřeba umývat častěji, než je nutné. Protože na chemikálii se váže pyl a různé nečistoty a poté jsou vidět tahy leštění. Už chápu, že jsou s firmou lidé tak spokojení. I my jsme. Byt je teď jako klícka a už jenom čeká, až do něj najdeme ty pravé nájemníky. Já už jsem si sice mezitím práci našla, ale když jsme ho teď tak krásně zrekonstruovali a vymydlili, byla by škoda, aby zase zůstal opuštěný.