V naší…

V naší firmě A SERVIS LIPKA, s. r. o. nabízíme několik služeb a nerealizujeme je pouze na území České republiky, ale i na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Takže můžeme říci, že jsou s našimi službami spokojeni i v zahraničí, kde od služeb čekají vyšší standardy než tady u nás. A jednou z našich služeb je i odstraňování graffiti, o němž bychom se zde chtěli více rozepsat, obecně je řešíme v panelu Fasády a spreje v Brně. Pochopitelně si nikdo nepřeje mít majetek zhyžděný sprejerskými výtvory. A nejenom, že existuje způsob, jak se graffiti zbavit, ale i jak jim předcházet. A tím je antigraffitový nátěr AGO.  Je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.

 

Nanášení…

Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je zapotřebí mít venkovní klimatické podmínky nad + 10°C. Je proto třeba zdůraznit, že ani vlastní odstranění graffitového nástřiku nelze technologicky provést, pokud venkovní teplota klesne pod tuto hranici. Z dlouholeté zkušeností firmy zároveň vyplývá, že ovšem za těchto podmínek také nepřibývá graffitového vandalizmu. Je proto logické, že pokud panují tyto nepříznivé teplotní podmínky, opravdu nelze uskutečnit a odevzdat domluvené zakázky v uvedeném termínu. Společnost A SERVIS nabízí nejlevnější cenu antigraffitové ochrany v České republice. Ale pokud tento nátěr nemáte, i tak mnohdy lze graffiti odstranit. Bohužel ale ne vždy stoprocentně. V takovým případech postupujeme tak, že graffiti odstraníme do té míry, do které to je možné a poté zbylí stín graffiti zamalujeme barvou.

 

Nikdy…

Nikdy není řešením graffiti pouze zamalovat, protože sprejerská barva je příliš silná na to, aby graffiti zcela překryla. Hlavně barva vždy časem začne blednout, takže by graffiti do budoucna stejně začalo prosvítat. Jedinou možností, jak lze graffiti odstranit na sto procent, aniž by bylo třeba jej čistit a popřípadě i zamalovávat, je pořízení si antigraffitového nátěru. Jednou z našich posledních zakázek bylo odstraňování graffiti z fasády obchodu s elektronikou. Pro naše zaměstnance to však nebyl žádný problém, s graffiti si samozřejmě dokázali poradit a odstranili jej.  Fasádu jsme poté přetřeli barvou, kterou nám paní majitelka dala k dispozici. Zaměstnanci obchodu byli s naší prací velice spokojení. A když jsou spokojeni naši klienti, tak my také. Protože není pro firmu lepší vizitka než spokojený zákazník.