Zdravím, nedávno jsem měla tu příležitost spolupracovat s úklidovou firmou Čištění koberců Praha 10, kterou jsem si najala, aby mi v ložnici vyčistila koberec, který mi zašpinila moje šestiletá dcera. Manžel byl na služební cestě a já byla s dcerou sama doma. Po obědě jsme si pustily dětský animovaný film, u kterého se mi podařilo usnout, což byl moc velká chyba.

Dostala se totiž k mému kufříku s kosmetikou a začala se jí malovat. A nejenom sebe, ale i koberec. A probudila jsem se zrovna ve chvíli, kdy si malovala řasenkou po koberci. Hned jsem popadla mýdlo a kýbl s vodou. Protože jsem doma zrovna žádné speciální čisticí prostředky na koberce neměla, ale jediné, čeho jsem docílila, že jsem skvrny od řasenky akorát více rozmatlala. Takže mi bylo jasné, že na to bude potřeba si najmout nějakou úklidovou firmu.

Manžel…

Manžel měl být pryč celý týden, tak jsem to musela řešit bez něj. Protože jsem nechtěla, abych skvrna ještě více zaschla. Sedla jsem si k internetu a hledala tam nějakou úklidovou firmu. Která by to vyčistila. Protože nikdo z mých známých o nikom nevěděl. Na počítači jsem strávila asi hodiny, ale stálo to za to, protože jsem tam objevila úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ne, že by mi trvalo tak dlouho, než jsem ji tam našla. Protože byla hned na prvních příčkách vyhledávání.

Ale chtěla jsem si ověřit její reference a za celou tu dobu jsem na ni nenašla ani jednu negativní recenzi, tak jsem věděla, že to bude to pravé. A jejich zaměstnanci mi skutečně dokázali koberce vyčistit. Použili na to strojovou metodu, po které řasenka z koberce zmizela a koberec vypadal úplně jako nový. Byl krásně nadýchaný a vypadal, jak kdybychom ho koupili před týdnem a ne před třemi lety.

Četla…

Četla jsem, že je strojová metoda čištění časově náročná, ale ani mi nepřišlo, že by jim to nějak extra dlouho trvalo, což bylo tako výhodou, protože nikdo nechce celý den strávit tím, že bude hlídat pracovníky nad čištěním koberce. Zaměstnanci této firmy byli navíc velmi milí a vstřícní. Takže nemám jedinou stížnost. Jediné, co mi prvně trochu vadilo, byla cena, protože to nebylo zrovna nejlevnější, jak vynikající práci odvedli.

Ale protože odvedli opravdu vynikající práci, stála ta investice za to. Navíc strojová metoda je i fyzicky náročná a kvalitní kosmetika, kterou se koberec čistí, také není nejlevnější, takže je potřeba vzít v úvahu i tyto faktory, než člověk začne dělat soudy nad cenou této služby. Tato firma dále realizuje i čištění podlah, mytí oken a výloh  odstraňování plísní a graffiti. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti.