Někdy…

Někdy si tak říkám, jak je možné, že zrovna já mám tak dobré kamarády. Když jsem někdy něco potřeboval, nikdy se ke mně neotočili záda. Vždy se mi snažili pomoci, jak jen nejlépe dovedli. Na oplátku jsem je však ani já nikdy nenechal ve štychu. Myslím si, že takto by to mělo mezi přáteli chodit. Bohužel jsem často svědkem podrazů a závisti mezi nimi. Chtěl bych vám zde krátce popsat, jak skvělé kamarády mám. Aby to všichni věděli. S pár kamarády kováři jsme si stavěli malou dílničku, kde bychom mohli bouchat polotovary předmětů určených pro různé účely. Tato dílnička nám zabrala dost času. Než se vyřídilo stavební povolení a než se sehnal všechen stavební materiál potřebný na takto náročnou stavbu. Neřekl jsem vlastně, že materiál jsme sháněli tak po různu. Co kdo vyhazoval nebo nepotřeboval. Případně, co kde měli za hubičku. Přátelé, můžu říci, že domek se dá postavit i bez toho, abyste měli v kapse statisíce či dokonce miliony. Stačí jen chtít a být trpělivý.

 

Ano…

Ano, někdo může namítat, že dílna je přeci něco jiného než domek. Jistě, když chcete žít v luxusu a mít k dispozici deset místností s garáží, saunou a krytým bazénem, tak se řádově pohybujeme někde jinde. Jde mi jen o ten princip: základy, obvodové zdivo, vazba, krov, střecha, elektřina, odpad, voda, příčky, podlahy a nějaké to základní vybavení. Bylo super, že spoustu věcí poskytli mí kamarádi pouze za odvoz a často mi šli i se stavbou pomoci. Takhle jsem třeba získal okna. Normálně komplet rámy, skla a funkční kliky. Všechno, jak má být. Jen jsem to naložil a dovezl do dílny. Pravda, ta okna ležela chvíli na mrazu dešti, tak podle toho i vypadala, ale funkčně byla zcela v pořádku. Tak jsme je s přáteli za nějaký ten týden zasadili na místo. Okna byla jedna z posledních komponentů, které nám chyběly. Takže zbývalo dodělat nedodělávky, trochu uklidit, nanést vybavení a mohlo se začít tvořit.

 

Poté…

Poté, co jsme to jaksi s chlapama dali do „pucu“, manželka se ozvala, že takto to nejde. Že je ta stavba jako pěst na oko. Že prý musíme nahodit fasádní barvu a umýt ta okna. Co bych pro svou milovanou neudělal přeci. Tak jsem ještě provedl, co si přála, aby měla lepší spaní. Barva nebyl až tak žádný problém. Jenom najít nějakou úklidovou firmu… S tím mi opět nepomohl nikdo jiný, než moji kamarádi. Ti doporučili, ať se obrátím na společnost Mytí výloh Praha a že budu určitě spokojený. I moje náročná manželka. Že prý neznají nikoho, kdo by si na jejich služby stěžoval. Tak jsem se jim ozval a domluvil nejen mytí dílny, ale i rodinného domku. Ať to máme při jednom. Jsem rád, že jsem na kámoše dal. Na svoje kámoše se mohu spolehnout vždy. A mimochodem, provedli to fakt skvěle. A SERVIS LIPKA, s. r. o.