Zdravím…

Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli, takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. A jak to všechno vím? Protože s ní mám naprosto tragické zkušenosti. Vlastním firmu, která se zabývá prodejen plastových oken a na naší prodejně už koberec nevypadal nejlíp. A tak jsme si na to najali firmu, která nabízela extrakční metodu a nedopadlo to vůbec dobře. Po čištění zůstaly fleky, vyčištění opravdu nebyl.

 

Takže…

Takže jsme si tehdy pořídili koberce nové a bylo potřeba je zase vyčistit. Takže jsem si sedl k počítači a hledal takovou firmu, která by měla dobré reference, abychom nedopadli jako posledně. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma Praní Praha 10, koberce, protože měla opravdu dobré ohlasy. Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to bude vše v pořádku a koberce budou konečně pořádně vyčištěné. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců a další podrobnosti, takže jsme měli jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví.

 

Přijeli…

Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne, takže koberce potom vypadaly opravdu skvěle. Všichni kolegové byli z jejich práce také velice nadšení a prohlásili, že konečně naše koberce po dlouhé době jsou pořádně vyčištěné. Takže tuto firmu musím opravdu doporučit, odvedla vynikající práci. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.