Pracuji…

Pracuji v prodejně s elektronikou, a i když jsme se vždy náš obchod snažili udržovat v perfektním pořádku. Tak jsme nějak nevědomky nějak zapomínali na naši fasádu. A došlo to až tak daleko, že už byla opravdu špinavá, plná městského spadu a dokonce i plísní. A protože jsme se o to potřebovali postarat, tak jsme si začali zjišťovat, jak zlikvidovat plíseň. A zjistili jsme, že plíseň vzniká mnohem snáze, než si všichni myslí. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká.

 

Tato…

Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. A na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. No a my jsme obchod nechali před pár lety zateplit. A protože už nám bylo jasné, že se o to my jen tak nepostaráme. Tak na to bylo potřeba něco jiného. A zbavil nás toho nátěr LSG. A nabízí ho ve firmě A SERVIS a samozřejmě realizuje i celkový servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. Takže vám doporučuji, abyste si ho obstarali, byť i problémy s plísněmi nemáte – jako prevenci. Protože těmto věcem je skutečně lepší předcházet. S firmou se nám spolupracovalo perfektně, skutečně není nic, na co bychom si u nich mohli stěžovat. Proto je všem tolik doporučujeme. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. Nabízí totiž celou řadu dalších úklidových služeb. A SERVIS LIPKA, s. r. o.