Moje…

Moje  náctiletá si dělá domácí petrželovou masku proti akné, kterou nanáší na obličej, ramena i hruď. Poněvadž ji potřebuje na více míst na těle, vyrábí si ji ve větším množství v mixéru. To se vezme svazek omyté zelené petrželové natě, jablečný ocet a další ingredience. Vše se mixujeme tak dlouho, dokud se nevytvoří krémovitá hmota, krásné zelené barvy. Náš byt je uspořádán tak, že do kuchyně musíme chodit přes obývací pokoj. Což není zrovna nejpraktičtější. Jak si přenášela svoji masku v misce z kuchyně do koupelny, právě v obývacím pokoji zakopla a celý obsah vyklopila na světlý koberec. Petrželová zelená maska jde opravdu velice těžko vyčistit z koberce. Zkoušela jsem všechny dostupné čistící prostředky. Ale koberec měl pořád nazelenalý flek. Jak jsem již zmínila, obývací pokoj je průchozí místnost a protože zde byla i viditelná vyšlapaná cestička, rozhodla jsem se nechat koberec vyčistit.

 

Začala…

Začala jsem se poptávat v okruhu svých známých, zda má někdo nějaké zkušenosti s čistěním koberce a zda by mi nedoporučil nějakou  dobrou firmu. Sestra mi doporučila čističe z  koberce, čištění Brno. Na internetu jsem si pročetla informace a recenze o této firmě. Přestože nebyla nejlevnější, zaujala mě. Nabízela totiž svoji zdokonalenou kotoučovou metodu čištění koberců a měla dobré recenze. Zaslala jsem jim svou poptávku, obratem mi odpověděli a domluvila jsem si termín. Pracovníci firmy pomocí  kotoučového stroje s rotačními kartáči zapracovávali velmi účinný saponát do koberce tak dlouho, dokud neodstranili veškeré nečistoty. Na závěr koberec pečlivě vysáli vysokotlakým vysavačem prakticky do sucha.

 

Koberec…

Koberec vypadal nádherně, jako nový, celý byt krásně zářil a voněl. Jak jsme se sama přesvědčila, tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a navíc dochází k nabytí původního objemu koberce, neboť používaný vysavač celý koberec krásně načechrá. Tento způsob je navíc vhodný i pro koberce s delším vlasem a to díky šetrnosti čisticích kartáčů. Chemie působí také dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu a ničí mikroorganizmy, takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, váš koberec bude potom dokonale čistý.  Rozhodně vám tuto firmu doporučuji. Byla jsem opravdu moc moc spokojená. Určitě jejich služeb využiji i do budoucna, protože tato firma nabízí celou řadu dalších úklidových služeb jako úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Služby provádí po celé České Republice, dokonce zajedou i do malého města. A SERVIS LIPKA, s. r. o.