Před časem jsem nastoupila do nového zaměstnání jako vedoucí prodejny židlí a dalšího nábytku. Hned při nástupu jsem si všimla, že koberec v prodejně je silně znečištěný. Můj předchůdce byl muž a pravděpodobně čistotu a vzhled prodejny moc neřešil. Jakmile jsem se v novém zaměstnání seznámila s chodem prodejny, začala jsem iniciovat výměnu nebo čištění koberce. S výměnou vedení nesouhlasilo. Bylo mi schváleno vyčištění koberce. Začala jsem se poptávat po okolí, pročítat různé nabídky firem. Firem, které tuto službu nabízejí, je na internetu nepřeberné množství. Mě nejvíce zaujala firma koberce tepování Praha, která slibovala nemožné a měla dobré ohlasy. Je to velká firma, která nabízí celou škálu služeb – čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh, fasád a odstraňování grafitů. A právě i čištění koberců.

nejlevnější čištění kobercůsnadné čištění kobercůrychlé čištění koberců

Jak jsem se dále dočetla…

Jak jsem se dále dočetla, všichni její zaměstnanci jsou odborně proškoleni. Při práci používají nejmodernější přístroje a nejkvalitnější kosmetiku. Čištěním koberců se zabývají řadu let. Čištění provádí kotoučovou metodou, kterou vypracovali do úplné dokonalosti. Nečistotu z koberců odstraňují za využití silného a přitom velmi šetrného kotoučového stroje, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává velmi účinnou chemii do samé struktury koberce. Zaslala jsem firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. poptávku s žádostí o zaslání cenové nabídky a dodací lhůtou. Reagovali obratem, dohodli jsme se na termínu do týdne. Opravdu v dohodnutý čas se dostavili zaměstnanci firmy do prodejny a pustili se do práce. Nanesli na celou plochu koberce aplikovanou značkovou chemii. A pak začali koberec šamponovat a kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. To dělali tak dlouho, dokud se neodstranili veškeré zašlapané nečistoty. Na závěr všechnu pěnu odsáli výkonným vysavačem.

hloubkové čištění kobercůdezinfekční čištění kobercůstrojové čištění koberců

Tato metoda čištění…koberce tepování Praha

Tato metoda čištění je skutečně účinná a současně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie, které by se v koberci mohly vyskytovat. Při pečlivém vysávání navíc dochází k nabytí původního objemu koberce. Díky měkkým štětinám v kartáči je tato metoda vhodná i pro koberce s delším vlasem. Musím říci, že koberce po vyčistění vypadaly jako nové. Zaměstnanci firmy  pracovali precizně a přestože je to fyzicky náročná práce, tak byli milí a příjemní. Tento způsob čištění je sice dražší, ale odpovídá vynaložené práci a její kvalitě.

Většina firem, která nabízí čistění koberců, používá levnější extrakční metodu, kdy chemie působí pouze na  povrchu, není zcela vpravena do hluboké struktury koberce. A proto není tak kvalitní. U této metody navíc chybí důkladné prokartáčování při vysoušení. Proto povrch koberce působí pořád nepěkným dojmem. Je to tedy za nižší cenu, ale na úkor kvality. Já volím kvalitu. Firmu A SERVIS můžu všem lidem, kteří poptávají službu čištění koberců, jedině doporučit. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku.

cena čištění kobercůkde nechat vyčistit kobereckvalitní čištění koberců