Kuchyně naší restaurace je atypická, respektive celý prostor restaurace je atypický. Restauraci provozujeme v bývalé fabrice z počátku minulého století. Tudíž se jedná o krásnou historickou budovu. Prostor je obrovský, takže jej neobývá pouze naše restaurace. Je tam také pár kanceláří, jednou z nich je architektonické studio, dále tam sídlí designérské duo a je tam také pár obchůdku, kde mladí návrháři nabízejí své šaty. Jedná se tak o velmi mladistvý, nadčasový prostor, který přímo hýří kreativitou. Prostor restaurace je vzdušný, jednotlivé stoly jsou poměrně daleko od sebe, takže mají všichni hosté dostatek místa a soukromí. Abychom se ale vrátili k atypičnosti kuchyně. Celý prostor budovy, tedy včetně kuchyně, má velmi vysoké stropy. Je to sice nádhera, ale z hlediska vytápění, je to poměrně drahé. A nedávno jsme objevili další problém, se kterým si nevíme rady. Strop v kuchyni vypadá příšerně. Může za to zejména množství výparů z vaření. Ale strop je prostě zamaštěný, na což se velmi rád lepí prach. Takto vysoko prostě nedosáhneme. A ani si nejsme jistí, jak by se měl strop vyčistit.

Přece…

Přece jen je to historická budova, takže jsme se báli poničení. Nikdo ze známých, které jsme žádali o pomoc, vůbec netušili, co si s takovým problémem poradit. Tak nám nezbylo nic jiného než si sednout k počítači a začít surfovat. A internet nás opravdu zachránil. No, respektive to nebyl internet ale úklidová firma Praha mytí podlah. Tato firma se totiž specializuje na výškové práce. Provádí nejen klasické umývání oken či kovových konstrukcí ve výškách, ale také čištění fasád u vysokých budov. A provádí také čištění stěn a stropů také v interiérech, a to se zaměřením na odstranění mastnoty a špíny. Takže služba, která nám sedí perfektně na míru. Pro lehce přístupná místa pracovníci používají teleskopické tyče o délce až devět metrů. Výškové práce provádí ale také pomocí žebříků, vysokozdvižných plošin či horolezecké techniky. Pracovníci nás ujistili, že se vždy se snaží uskutečnit výškové práce v nejrychlejším a nejekonomičtějším řešení.

Což…

Což nás nesmírně potěšilo. Tyto výškové práce A SERVIS zvládá kromě zmíněné techniky a dalších pomocníků, zejména kvůli odborně vyškolenému personálu. Pro výškové práce mají totiž k dispozici tým profesionálních pracovníků. Jedná se o horolezce disponující certifikacemi a školeními pro výškové práce. Vše ve vztahu podle platné vyhlášky § 134 odst. 2 a podle § 134c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb. Zák. pr. ve znění zákona č. 155/2000 Sb. o bezpečnosti a zdraví při práci. Bezpečnost práce má A SERVIS na prvním místě. A SERVIS čistí fasády a stěny speciální chemií, kterou volí k danému materiálu. U nás tedy vzali v potaz, že se jedná o staré zdivo. Fasády pracovníci umývají ve výškách buď ručně (od 44,-Kč/m2), nebo vysokotlakou pistolí při vyšším znečištění za použití aktivní čisticí složky (od 64,-Kč/m2).
A SERVIS LIPKA, s.r.o.