Pracuji v knihovně a nedávno už jsme naznali, že je nezbytné udělat něco s naší fasádou. Byli na ní mapy špíny a plísní, tak nějak to dohromady připomínalo mapu hrůzy. Takže bylo potřeba najít nějakou úklidovou firmu. Která by se o to postarala, protože nám bylo jasné, že my s našimi klasickými úklidovými prostředky to určitě nevyčistíme. Chtělo to nějakou firmu, jenže jsem bohužel žádnou neznala, takže jsem musela hledat na internetu. A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na Fasády Valašské Meziříčí, čištění, která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní a pracovití. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Od té doby s plísní problémy nemám a jsem té firmě opravdu vděčná, proto jsem se rozhodla napsat tento článek. S plísní má problémy určitě spousta dalších lidí, tak snad jsem jim tímto pomohla. Tato služba dále nabízí i čištění podlah a koberců, odstraňování graffiti a mytí oken. A realizují je nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.