Moje děti dostaly od prarodičů na Vánoce pod stromeček tabuli s křídami. Moc jsem z toho nadšená nebyla. Doma jsem dětem zdůraznila, že si mohou malovat jen v předsíni, kde je na zemi linoleum a ne v pokojíčku. Bohužel jednou, když jsem nebyla doma a děti hlídala mladá, ale plnoletá neteř, tak nechala děti si hrát v pokojíčku. A ty se pustily do malování na tabuli. Barevné křídy se drolily a sypaly se do koberce. Aby toho nebylo málo, neteř si myslela, že křídy jen tak smete z koberce smetáčkem. Křídy perfektně rozmazala po koberci, mokrým hadrem, kterým to chtěla setřít, to ještě rozmazala. Vlastně tím hadrem mokrým dovršila celou zkázu. Vůbec jsem se nenamáhala nějakým čištěním, stejně jsem již delší dobu zvažovala jeho vyčištění. tepování čalounění

nejlevnější čištění kobercůsnadné čištění kobercůrychlé čištění koberců

Kamarádka mi před nedávnem vyprávěla o…tepování čalounění

Kamarádka mi před nedávnem vyprávěla, jak si ona nechala vyčistit koberec u firmy tepování čalounění. a jak skvěle nyní její koberec vypadá. Usedla jsem k počítači  a pročítala si webové stránky této firmy. Byla sice o něco dražší než ostatní firmy, ale měla dobré recenze. Tak jsem si čištění u této firmy objednala. Dostavil se k nám pracovník firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. a hned se pustil do práce. Začal šamponovat a současně kartáčovat koberec za pomocí kotoučového stroje s rotačním kartáčem. Chemie, kterou používal, prý působí také dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu a ničí mikroorganizmy. Takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, které mnohdy dráždí alergiky. Po vykartáčování začal koberec vysoušet vysokotlakým vysavačem se speciální štěrbinovou trubicí. Při vysoušení došlo k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač nadzvedne vždy jeho vlákna a celkově provzdušní jeho strukturu.

hloubkové čištění kobercůdezinfekční čištění kobercůstrojové čištění koberců

Díky měkkým štětinám…

Díky měkkým štětinám v kotouči je tato metoda vhodná pro všechny typy koberců, dokonce i pro ty s vysokým vlasem. Koberec vypadal jako nový a ještě jsem byla ráda, že jsem ho současně i vydezinfikovala. Většina firem, která nabízí čistění koberců používá levnější extrakční metodu, kdy chemie působí pouze na povrchu, není zcela vpravena  do  hluboké struktury koberce, a proto není tak kvalitní. U této metody navíc chybí důkladné prokartáčování při vysoušení, proto povrch koberce působí pořád nepěkným dojmem. Tato firma dále nabízí pravidelné i jednorázové služby jako je čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí fasád. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že má firma široké pole působnosti. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. A po této zkušenosti ji musím všem opravdu doporučit.

cena čištění kobercůkde nechat vyčistit kobereckvalitní čištění koberců