Na naší škole umění se nám před několika měsíci objevily graffiti na fasádě. Někdo by možná řekl, že když jsme škola umění, budeme mít pro takovou situaci pochopení. Ale to tedy rozhodně nemáme, jelikož graffiti nejsou vůbec hezké. Naopak, jsou velmi vulgární a na mnoha místech se jedná jen o nesmyslné čáry bez jakéhokoliv hlubšího významu. Prostě se na naší škole někdo pěkně vyřádil.

A jelikož jsme čekali vzácnou hudební návštěvu až ze zahraničí, museli jsme začít jednat rychle, aby si nemysleli, že se o školu nestaráme. Ty graffiti totiž školu opravdu hyzdily a kazily celý dojem. Proto jsme usedli k internetu a hledali řešení. Natrefili jsme na několik firem, které slibovaly odstranění graffiti. Nejvíce se nám ale zamlouvala Špinavá fasáda, čištění Brno, která nabízela nejlepší a nejefektivnější řešení.

Mnohé…

Mnohé firmy totiž nabízí jen to, že graffiti přetřou novou barvou. Jenže potom kontury graffitů přes nátěr prosvítá a to není vůbec hezké. Už jsem podobné snahy o odstranění viděla. Tato firma ale nabízí dokonale řešení. Nejprve graffiti odstranili speciálním přípravkem, až tam zbyl opravdu jen hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou. Tu barvu si předem namíchali. A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví.

Kdyby se náhodou objevily, tak tento antigraffiti nátěr, jelikož lze z povrchu 100 procentně odstranit. Pokud tento nátěr na fasádě chybí, pak je účinnosti odstranění graffiti mezi 60-90 procenty. Dohodli jsme se s firmou, že nám natřou antigraffiti nátěrem všechny stěny, i ty, které ještě nebyly poničené a zmalované. To víte, pro případ, kdyby se náhodou sprejeři objevili znovu.

Když…

Když jsme do firmy zavolali, tak nám moc milá slečna operátorka, která nám domluvila termín na dobu, která nám přesně vyhovovala. Hned za dva dny už jsme očekávali tým pracovníků. Musím říci, že jsme se dlouho nesetkali s takovou profesionální službou, kterou odvedl. Pracovníci byli velice příjemní, vysvětlili nám, co a jak budou dělat a proč je to potřeba takhle a ne jinak.

Působili velmi profesionálně a také na tom, jak pracovali, bylo vidět, že to nedělají poprvé. Když odjeli, nebylo vůbec poznat, že se na fasádě naší umělecké školy někdy nacházely nějaké škaredé obrázky a čárance od vandalů. Byli jsme rádi, že to firma zvládla tak rychle ještě před tím, než k nám dojela vzácná zahraniční návštěva. A SERVIS LIPKA, s.r.o.